Zdroj: TV Praha | 25.5.2018

Robin SOBEK, moderátor
——————–
A mladí umělci se představili i ve Valdštejnské zahradě Senátu České republiky. Žáci základních uměleckých škol tam hráli v rámci celostátní akce ZUŠ Open. Podívat se na ně přišly stovky diváků.

Lenka CASTILLO, redaktorka
——————–
Happening ZUŠ Open vyvrcholil společným koncertem pražských základních škol. Svůj talent předvedly děti v saletereně ve Valdštejnské zahradě a slyšet byly melodie od významných hudebních skladatelů. Od malých umělců zazněly skladby, například od Wolfganga Amadea Mozarta, Johanna Sebastiana Bacha, nebo Antonia Vivaldiho. Hudba se zahradou v Senátu nesla za účasti vzácných hostů, včetně patronky projektu a nadačního fondu Magdaleny Kožené.

Magdalena KOŽENÁ, operní pěvkyně
——————–
To, co tady děti předvádějí, jejich celoroční práci, co vlastně s nimi učitelé nacvičili je důkaz toho, že co děláme má smysl.

Lenka CASTILLO, redaktorka
——————–
Mezi dalšími významnými hosty, kteří si krásné melodie v podání malých umělců přišli poslechnout, byli zástupci hlavního města a Senátu. Ti zároveň celou akci společně s Městskou částí Praha 1 podpořili.

Jan WOLF, radní hl. m. Prahy /Trojkoalice/KDU-ČSL/
——————–
Když si uvědomíme, že se říkalo, že co Čech to muzikant, tak já věřím, že i dnešní děti mají něco ze svých rodičů a prarodičů.

Patrik KUNČARsenátor PČR /KDU-ČSL/
——————–
To je přesně to, co prostě je potřeba té veřejnosti ukázat, že má smysl teď naše rodinné Stříbro, ty ZUŠky podporovat a podporovat ty děti.

Lenka CASTILLO, redaktorka
——————–
Cílem projektu ZUŠ Open je mimo jiné vzájemné prohlubování spolupráce mezi jednotlivými školami.

Bojana KLJUNIČ, ředitelka Fakultní ZUŠ HAMU
——————–
A musím vyjádřit obdiv a ZUŠ Open a jejím organizátorům, protože opravdu to není jednoduchá věc zorganizovat celostátně takovou akci.

Irena POHL HOUKALOVÁ, koordinátorka akce
——————–
Je to úžasný výsledek sdílení pozitivní energie a zapojení všech členů našeho týmu a především samotných škol.

Lenka CASTILLO, redaktorka
——————–
Na závěrečném koncertě vystoupily děti z celkem 14 pražských základních uměleckých škol. Radost z umění rozdávali mladí sólisté i dětské komorní soubory. ZUŠ Open je akce, do které se zapojilo 400 základních uměleckých škol ve 330 městech České republiky. Jde už o její druhý ročník. Lenka Castillo, televize Praha.