V poslední listopadový den, v pondělí 30. 11. 2015, se v restauraci Bohemia IH Moskva uskutečnila již tradiční akce Krajské organizace KDU-ČSL Zlín. V neformální atmosféře se při adventní snídani představitelé KDU-ČSL setkali s novináři Zlínského kraje.

Tuto událost zahájila svým vystoupením Baletní škola Ballerine Zlín, a přestože nakonec chybělo avizované sváteční slovo Františka Bezděka, ředitele Domu Ignáce Stuchlého ve Fryštáku (bohužel se na poslední chvíli musel omluvit), příjemné atmosféře celého dopoledne to neubralo.

V průběhu postupně vystoupili s aktuálními zprávami i svými postřehy poslankyně EP Michaela Šojdrová, senátoři Patrik Kunčar a Jiří Čunek, poslanci PČR Ondřej Benešík a Ludvík Hovorka a předseda krajského výboru KDU-ČSL Zlín Jiří Stodůlka.

 

Snídaně OK

Každý z politiků se ve svém příspěvku snažil shrnout svou práci a témata, kterými se aktivně zabývá. Tak Michaela Šojdrová přinesla zprávy z Evropského parlamentu, místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík se soustředil na migrační krizi a Ludvík Hovorka se věnoval oblasti zdravotnictví a hospodaření krajských nemocnic.

Senátor Patrik Kunčar hovořil kromě jiného o aktuálně projednávaných zákonech v Senátu a rovněž o problémech spojených s vyčištěním areálu ve Vlachovicích-Vrběticích po loňských explozích muničních skladů.

http://www.zlin.kdu.cz/aktualne/aktuality/senator-kuncar-u-vrbetic-bude-zase-bezpecno-za-5-a