Zdroj: Slovácké noviny – regionální týdeník | 27.4.2018 |

Prakšice, Pašovice – Slavnostní otevření Zahrady života se v neděli 15. dubna uskutečnilo v Pašovicích. Zahradě života požehnal pomocný biskup olomoucký Josef Nuzík. Společnou prohlídku zahájili po přestřižení pásky starostou Pašovic Vlastimilem Řezníčkem, armádním generálem Pavlem Štefkou, starostou Uherského Brodu a senátorem Patrikem Kunčarem, starostou Prakšic Josefem Hefkou a koordinátorkou hnutí Na vlastních nohou Stonožka pro Moravu, Janou Kovaříkovou.
,, V minulosti byla v těchto místech jenom hluboká strž s náletovými dřevinami a divoká skládka. Na dohled od tohoto místa je kaple sv. Jana Sarkandra a místní hřbitov. Zahrada života je nyní protiváhou tohoto pietního místa a má symbolizovat zrození a nový život. V Zahradě života jsou vysázeny původní odrůdy ovocných stromů, které na Slovácku pěstovali již naši předkové,“ řekl starosta Pašovic.
Součástí slavnostního otevření Zahrady života byla mše svatá v chrámu Ježíše Krista Krále v Prakšicích. Do mše byly také zapojeny stonožkové děti z místní základní školy, které nesly obětní dary a říkaly přímluvy.
Odpoledne, po slavnostním otevření Zahrady života, proběhl v kulturním domě obce Pašovice bohatý kulturní program s vernisáží dětských maleb výtvarného kroužku a prodejní výstavkou originálních dětských prací.
„Výtěžek z prodejní vernisáže obrazů výtvarného kroužku a prodeje dekorativních předmětů vyrobených dětmi byl 7 132 Kč. Prostřednictvím hnutí Na vlastních nohou bude poskytnut dětem, které potřebují naší pomoci,“ doplnila Jana Kovaříková.