Zdroj: Zpravodajství ČTK | 26.9.2017 | 

U. Brod (Uherskohradišťsko) 26. září (ČTK) – Uherskobrodská radnice chystá opravu a zateplení střechy místního Domu kultury. Stav střechy není dobrý, při současných deštích do objektu na několika místech zatéká, řekl dnes novinářům starosta PatrikKunčar (KDU-ČSL).
Investice bude zřejmě rozdělena do několika etap. Části střechy, které jsou v nejhorším stavu, by se měly opravit v příštím roce. „Je výhodou, že střecha je členěna na 11 samostatných částí, které můžeme opravovat postupně. Takže začneme na těch havarijních a budeme postupně pokračovat dál, aby byla celá střecha co nejdříve hotová,“ uvedl starosta. Investice si vyžádá přes pět milionů korun, město bude zjišťovat, zda je možné využít nějakých dotačních titulů.
Střecha se naposledy podle Kunčara opravovala zhruba před 15 lety. Nyní se počítá s tím, že se na ní nechá stávající vrstva asfaltu, udělá se parozábrana, doplní se tepelná hydroizolace a položí fólie. Radnice zvažovala i variantu takzvané zelené střechy, při které se střecha zatravní. Tato možnost je však podle starosty nemožná zejména kvůli statice, je také nákladnější.
Město chce v kulturním domě také vyřešit bezbariérový přístup do všech prostor, nyní je tak zpřístupněn jen hlavní sál, a to plošinou u zadního vstupu. Přibýt by měl bezbariérový přístup u hlavního vstupu, do restaurace, předsálí a šaten. Úpravy by si podle odhadů vyžádaly asi šest milionů korun, realizace se však očekává nejdříve za dva roky.