Zdroj: Zpravodajství ČTK | 12.12.2017 | 

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) 12. prosince (ČTK) – Uherský Brod připravuje rekonstrukci starého hřbitova v ulici Svatopluka Čecha a hřbitova v místní části Újezdec. Úpravy obou hřbitovů přijdou zhruba na 8,85 milionu korun. Radnice chce v příštím roce připravit potřebnou projektovou dokumentaci a získat stavební povolení. Pokud se to podaří, práce by měly začít v roce 2019, řekl dnes novinářům místostarosta David Surý (KDU-ČSL).
Podle starosty Patrika Kunčara (KDU-ČSL) je starý hřbitov dlouhodobě ve špatném stavu. Město proto počítá s předlážděním páteřních cest mezi hroby, obměnou zeleně nebo doplněním laviček a dalšího mobiliáře. V areálu hřbitova vznikne altán, kolumbárium a místa k odběru vody pro zálivku hrobů. Vybudováno bude také veřejné osvětlení. „Myslím, že si starý hřbitov tuto investici zaslouží. Už je nejvyšší čas,“ uvedl starosta.
Hřbitov v Újezdci hodlá radnice v jižní části rozšířit a upravit jeho obvodové zdi a vstupní a vjezdovou bránu. Opraveny budou i cesty pro pěší, na místě nově vznikne urnový háj. Hřbitov bude mít nové veřejné osvětlení a odběrná místa vody, chystá se také obměna zeleně. Ke hřbitovu navíc povede opravená přístupová cesta.