Zdroj: Zpravodajství ČTK | 12.12.2017 | 

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) 12. prosince (ČTK) – Uherský Brod plánuje vedle akvaparku Delfín stavbu venkovních bazénů. Nahradí letní koupaliště v ulici U Plovárny, které je ve velmi špatném stavu. Rozšíření areálu akvaparku přijde na 70 milionů korun bez DPH, stavba by mohla začít v roce 2020 nebo 2021, řekl dnes novinářům starosta Patrik Kunčar (KDU-ČSL).
„Počítáme s tím, že by se venkovní areál mohl propojit s vnitřním areálem, kde dneska máme plavecký bazén. Ten bychom nemuseli znovu stavět a mohli bychom se soustředit pouze na zábavní bazén a dětské brouzdaliště,“ uvedl starosta. Zábavní bazén s plochou 675 metrů čtverečních podle něj doplní několik vodních atrakcí. Brouzdaliště by mělo zabírat plochu 96 metrů čtverečních.
Součástí chystaného projektu je i výstavba nového parkovacího domu na Slováckém náměstí v bezprostředním sousedství akvaparku. Na místě parkoviště, které už kapacitně nedostačuje, by podle Kunčara měl stát jednopodlažní až dvoupodlažní parkovací dům.
Vybudování venkovních bazénů u akvaparku upřednostnili zastupitelé před variantou rekonstrukce dosavadního venkovního koupaliště. Ve městě funguje už od období první republiky. Areál je podle vedení města už za hranou své životnosti, radnice v posledních letech pravidelně musela financovat jeho opravy, které přišly řádově na statisíce korun. „Z provozního hlediska je levnější starat se o jeden areál než o dva,“ řekl Kunčar.
V příštím roce hodlá město zpracovat projekt a získat stavební povolení, aby se mohlo v roce 2020, případně 2021, začít stavět. Práce by neměly trvat déle než rok a půl. Do ukončení výstavby bazénů zůstane staré koupaliště v ulici U Plovárny v provozu. Po jeho následném uzavření by prostor mohl být podle představ města využit k výstavbě bytových domů, domova pro seniory nebo objektů občanské vybavenosti. Vyloučen není ani jeho prodej soukromému zájemci.