O víkendu 23. a 24. května se v Kongresovém centru ve Zlíně konal celostátní sjezd KDU-ČSL. Jeho hlavním cílem bylo zvolení nového vedení a dalších orgánů strany a nasměrování politiky KDU-ČSL pro nadcházející období, a to do voleb do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017.

Pavel Bělobrádek jako jediný kandidát na předsedu strany svůj post hladce obhájil.

Staronový předseda ve svém vystoupení mimo jiné uvedl, že je nutné pokročit v modernizaci KDU-ČSL, nikoliv však opouštěním hodnot, ale jejich srozumitelnou a aktuální interpretací.

Svou pozici 1. místopředsedy strany potvrdil i ministr zemědělství Marian Jurečka. Dalšími místopředsedy se stali Ondřej Benešík, Zuzana Roithová, Jan Bartošek a Jiří Mihola.

Jedním z navržených kandidátů byl i senátor a uherskobrodský starosta Patrik Kunčar. Sám se však své nominace vzdal a podpořil a doporučil zástupce zlínského regionu Ondřeje Benešíka. Ten nakonec mezi všemi ostatními kandidáty získal nejvyšší počet hlasů (237). Dle svého vyjádření se hodlá zaměřit na zahraniční a evropskou politiku a navázat tak na svou práci v Poslanecké sněmovně, kde je předsedou Výboru pro evropské záležitosti.