obvod80.jpg, 24kB

Podle zákona č. 247/1995 Sb. o volbách do Parlamentu České republiky je senátní obvod č. 80 vymezen následovně:

jižní část okresu Zlín, ohraničená na severu obcemi Tlumačov, Otrokovice, Tečovice, Oldřichovice, Karlovice, Lhota, Bohuslavice u Zlína, Březnice, Březůvky, Provodov, Horní Lhota, Slopné, Loučka, Haluzice, Vlachovice, Brumov-Bylnice, severní část okresu Uherské Hradiště, ohraničená na jihu obcemi Lopeník, Bánov, Uherský Brod, Drslavice, Hradčovice, Nedachlebice, Bílovice, Topolná, Babice, Sušice, Traplice, Jankovice

 

 

 

Jak ho vnímám já?

Senátní obvod č. 80 zahrnuje celkem 79 měst a obcí, z toho 7 měst, 1 městys a 71 obcí. Největším městem jsou Otrokovice s 18 170 obyvateli, naopak nejmenší obcí Haluzice, kde žije pouze 85 obyvatel.

Ať už je však místo, kde žijeme, velkým městem, či malou obcí, potřeby máme podobné. Chceme pracovat (většina z nás), adekvátně bydlet, dobře vychovat děti, chceme se občas pobavit a setkávat se s druhými, navzájem si pomáhat.

Náš region zahrnuje kus Slovácka i Valašska. Kraje, kde lidé měli odnepaměti k sobě blíž, přestože život byl někdy drsný i krutý, dokázali se z něj radovat. Víra byla tím základním principem a celoživotní posilou. Vidět dál než na konec dnešního dne.

Věřím, že jsme se moc od svých předků nezměnili, i když máme dnešní životní nároky trochu posunuté. To hlavní v nás by mělo zůstávat: čisté srdce, pokora, pracovitost, obětavost, morálka a poctivost.

Jen tehdy, pokud neztratíme tyto základní atributy lidskosti, můžeme prožít krásný a naplněný život.

 

 


Seznam měst a obcí senátního obvodu 80