Ve dnech 23. června až 7. července se ve výstavních prostorách Senátu představila Střední škola – Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod. Škola využila nabídku senátora Patrika Kunčara, a tak po dobu dvou týdnů bylo možné v předsálí Jednacího sálu Senátu zhlédnout ojedinělé exponáty. Jednalo se například o velkoformátové fotografie s ukázkami umělecké ruční rytiny zbraní a nožů, lipovou dřevořezbu velkého státního znaku, rytiny na pažbách a další obrazy, kresby či drobné rytiny.

Škola nabízí jak obory učební (obráběč kovů, puškař, nástrojař-rytec), tak maturitní (technik-puškař, mechanik seřizovač, uměleckořemeslné zpracování kovů) a rovněž ve spolupráci s Vysokou školou báňskou bakalářský studijní program (konstrukce zbraní a střeliva). Je tak jedinou komplexní puškařskou školou v České republice.

SŠ-COPt Uherský Brod významně spolupracuje s Českou zbrojovkou, a.s., díky čemuž žáci mohou poznávat v praxi moderní technologie. Dále se škola zapojuje do mezinárodních projektů, v jejichž rámci připravuje například výměnné pobyty žáků v rakouském Ferlachu, a spolupracuje s dalšími školami, mimo jiné se Středním odborným učilištěm gastronomie a podnikání, které se postaralo při slavnostní vernisáži o perfektní catering.

Více informací o škole najdete na www.copt.cz.