Snad každý z nás si nejednou vzpomene na svého spolužáka či kamaráda z dětství, s nímž se již dlouho neviděl, neboť osud odvál nás nebo jeho do různých koutů země. Kaňovičtí zastupitelé se však rozhodli tyto vzpomínky ještě jednou řádně oživit a zorganizovat „Setkání rodáků“.

Přípravy začaly již začátkem roku a šlo opravdu o mravenčí práci. Jak oslovit všechny rodáky? Na mnohé kontakty vůbec neexistovaly, neboť v obci nezůstali žádní příslušníci jejich rodin. Nakonec potvrdilo účast téměř 160 rodáků, což při současném počtu 270 obyvatel je úctyhodné číslo.

Akce se uskutečnila v sobotu 23. července. Začala slavnostní mší svatou, kterou sloužil kaňovický rodák P. Josef Lambor. Vzpomenul na budování místní kaple, která je pojítkem mezi generacemi, na P. Šuránka, na sílu a pomoc, kterou máme ve svých příbuzných i přátelích.

Poté starosta obce Jiří Mikel oficiálně a rád přivítal všechny rodáky i další návštěvníky. Následovala komentovaná prohlídka obce, zhlédnutí výstav i vystoupení vlčnovských mažoretek a FS Skřivánek a večer taneční zábava s Mistříňankou.

Akci podpořil a také navštívil senátor Patrik Kunčar.

Pečlivá příprava i organizace celého slavnostního dne, ale také krásné letní počasí přispělo k zdárnému průběhu tohoto setkání. Obec přichystala množství upomínkových předmětů, díky nimž zůstane sobotní akce pro návštěvníky nezapomenutelnou.

Před kostelem

 

 

Zábava