O uplynulém víkendu měli v Pitíně hned dvojnásobný důvod k oslavám. Připomínali si 610 let od první písemné zmínky o obci a rovněž 130 let od založení Sboru dobrovolných hasičů.

Slavnostní mše svatá, přehlídky hasičských jednotek, výstava historických vozů a hasicí techniky, průvod, ale také výborná zábava – ať už v podání Vivien Bandu, či dechové hudby Skoroňáci. Tak by se dalo v jedné větě shrnout víkendové dění v Pitíně. Ale bylo toho mnohem víc. Pitínské hasiče přijely podpořit a společně s nimi oslavit krásné výročí i další jednotky z okolních měst a obcí: Bojkovic, Záhorovic, Uherského Brodu, Šanova, Luhačovic nebo Prštného.

Nedělní dopolední i odpolední program zhlédl i senátor Patrik Kunčar, mimo jiné se zúčastnil slavnostní schůze SDH s předáním ocenění několika hasičům.

Hasiči opět ukázali, že lidem umí nejen pomoci v kritických situacích, ale dokážou je i pobavit a připravit jim skvělé společenské vyžití.

 

Hasič je člověk, který žije na světě dvakrát, pro sebe a pro druhé. A proto právě život hasičův, jest pravým příkladem správného pochopení života lidského.“