Již pojedenácté Senát PČR připravil cyklus koncertů pod názvem Kulturní léto v Senátu. V letošním ročníku převzal senátor Patrik Kunčar záštitu nad vystoupením, které se uskutečnilo ve čtvrtek 25. srpna 2016, a k účinkování pozval slovácké soubory z Napajedel. Konkrétně se jednalo o Slovácký soubor Radovan Napajedla a Slovácký soubor Pozdní sběr Napajedla, které vystoupily za doprovodu Cimbálové muziky Rováš.

Radovan je starší ze souborů, vznikl již v roce 1953 zásluhou nadšenců z Fatry Napajedla. Název Radovan dostal soubor až při oslavě své plnoletosti (tedy při 18. výročí založení) podle napajedelských vinohradů. V roce 2003 u příležitosti 50 let vzniku souboru byl spontánně vytvořen folklorní soubor písní a tanců Pozdní sběr, který zahrnuje bývalé členy hlavního souboru, vyzrálé tanečníky a zpěváky, kteří tak mají možnost i nadále předvádět svůj um i zápal pro lidové tradice.

A o nadšení, zápalu, talentu i umění vystupujících z obou souborů se mohli přesvědčit všichni návštěvníci čtvrtečního koncertu. Vše umocnil stoprocentní výkon Cimbálové muziky Rováš, která již několik let se soubory spolupracuje.

rad3 rad2