30. 11. 2016 Slovácké noviny – regionální týdeník

Uherský Brod, Prakšice – Žáci Základní a mateřské školy v Prakšicích se letos zapojili do výtvarného a literárního projektu Věda, která léčí. Nejlepší byly k vidění ve Fakultní nemocnici v Plzni, která projekt spolu s hnutím Na vlastních nohou – Stonožka spolupořádala. Od pátku mohou některé z kreseb žáků vidět zájemci i v Uherském Brodě. V tamním městském informačním centru jsou k vidění kresby na téma inkubátory.

Na vernisáži žákyně popsaly, jakými technikami soubor kreseb vytvářely i proč je to bavilo. „Víme, proč to děláme, chceme se něco naučit a jsme rádi, pokud tím uděláme někomu radost nebo pomůžeme,“ nechala se slyšet jedna z vystavujících autorek pracující pod záštitou koordinátorky Stonožky pro Moravu Jany Kovaříkové. Vernisáže se zúčastnil i starosta Uherského Brodu a senátor Patrik Kunčar. „Chtěl bych moc poděkovat za to, že se věnujete hnutí Na vlastních nohou – Stonožka, protože pomáháte těm, kteří to potřebují a také děkuji za tu osvětu. Věda nejen léčí nebo přispívá k léčbě, ale její význam bude i nadále narůstat,“ nechal se slyšet brodský starosta. V podobném duchu se nesla i řeč Vítězslava Březiny ze Stonožky. „Chtěl bych vám poděkovat s jakým elánem se věnujete dobročinnosti, protože není úplně zvykem. Doba tomu bohužel tak trochu nahrává,“ posteskl si Vítězslav Březina.

Dodal, že v Praze se bude 2. prosince konat mše pro Stonožku v katedrále svatého Víta, kde předají stonožkové děti Fakultní nemocnici v Plzni půl milionu korun na výzkum Crohnovy nemoci.