Zdroj: Slovácký deník | 26.7.2017 |

Podle starosty Uherského Brodu Patrika Kunčara si kauza zaslouží širší diskusi. Uherský Brod – Kauzou nečekaného přesunu letního kina od Ulitého Kafé na náměstí 1. máje dál žije město Uherský Brod. Za navrácení ke kavárně se v petici postavilo už 600 lidí. Povinnost náhlé rozhodnutí prodiskutovat cítí i starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar. „Jsem si vědom, že letní kino u Ulitého Kafé bylo oblíbené. Téma si zaslouží širší diskusi. Budeme to řešit, až dorazí petice,“ řekl Slováckému deníku Patrik Kunčar.
Rada města kino přesunula na základě stížnosti radního Antonína Karáska. „Jednalo se o nepovolený zábor veřejného prostranství, nepovolenou produkci a rušení nočního klidu,“ tvrdí Antonín Karásek.
Toto vyjádření ale vyvracejí dokumenty, které poskytli organizátoři letního kina. Ti měli pro období mezi 1. červencem a 2. zářím povolen zábor veřejného prostranství v prostoru u Ulitého Kafé a jejich oznámení o konání kulturní akce odbor školství, kultury a sportu schválil.
Přesun organizátory letního kina nemile překvapil. „Lidé k nám jezdili i z Luhačovic, Uherského Hradiště a Zlína. Celkem jich na tři promítání dorazilo více než dvě stě,“ prozradil provozovatel Ulitého Kafé Karel Gregor. Ten už dříve prozradil, že se promítání ke kavárně přesunulo kvůli neúspěchu letního kina v zahradě Panského domu.
Nyní jeho slova potvrdil tehdejší ředitel Domu kultury Jaroslav Mikulík. „Přestali tam chodit lidé.
Navíc hospodaření bylo neekonomické. S vedoucí kina Máj Lenkou Slívovou jsme se domluvili na experimentu u Ulitého Kafé, který zafungoval,“ zmínil Jaroslav Mikulík, podle něhož je ale náměstí 1. máje vhodnou lokalitou. Nachází se totiž blízko kina, a proto není potřeba přesun techniky na vzdálené místo.
Stejného názoru je i starosta Patrik Kunčar, jenž přidal i své zkušenosti. „Samotné promítání u kavárny problémem nebylo. Lidé však na místě zůstávali i po projekci a hlasitě diskutovali.
To obyvatele rušilo,“ vysvětlil starosta Uherského Brodu.
Většina sousedů Ulitého Kafé má ovšem jiný názor. „V době promítání jsem z domu nikdy nic neslyšela. A když už jsem šla okolo, viděla jsem jen slušné a tiché publikum. S hlukem máme problém při jiných událostech, například během růžencové pouti,“ nechala se slyšet Katharina Poláková.
Podobně se vyjádřil i další soused Martin Býšek.
Série promítání pokračovala v sobotu 22. července v nové lokalitě. Kvůli dešti organizátoři přesunuli projekci snímku Špunti na vodě z náměstí 1. máje do foyer kina Máj. Dorazilo asi šedesát diváků.