Zdroj: Zpravodajství ČTK | 27.6.2017 |

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) 27. června (ČTK) – Uherský Brod na Uherskohradišťsku plánuje stavbu lávky pro pěší a cyklisty přes řeku Olšavu v části města Havřice. Na svém červnovém zasedání schválili investici zastupitelé. Lávka v Cihlářské ulici, která má chodce a cyklisty odvést z úzkého silničního mostu, bude stát asi čtyři miliony korun. Novinářům to dnes řekl starostaUherského Brodu Patrik Kunčar (KDU-ČSL).
„V Havřicích při příjezdu od Pepčína máme dneska nevyhovující most, který tak tak vyhovuje silniční dopravě. Pokud se přes něj má dostat cyklista nebo chodec, je to pro něj nebezpečné. My tam dneska máme cyklostezku, která se právě u tohoto mostu dělí. Každý cyklista, který chce po ní pokračovat, musí přes nebezpečný most přejet,“ uvedl Kunčar.
Zastupitelé proto schválili investiční záměr na vybudování přechodové lávky pro pěší a cyklisty, která vznikne vedle současného mostu. Její ocelová, případně dřevěná konstrukce, má měřit 25 metrů.
Předpokládané náklady na výstavbu lávky jsou čtyři miliony korun včetně DPH. Projekt chce mít radnice hotový nejpozději do konce příštího roku, aby mohla v roce 2019 zahájit výstavbu lávky.