Zdroj: Slovácké noviny – regionální týdeník | 10.1.2018 | 

Uherský Brod – Dobročinná Tříkrálová sbírka na pomoc nemocným a potřebným odstartovala v Uherském Brodě v pátek 5. ledna. Koledníci se shromáždili ve farním kostele na tamním Masarykově náměstí, kde dostali požehnání.
Za zpěvu koled pak jejich cesta vedla na radnici. Tam je už očekávali starosta Patrik Kunčar s místostarostou Petrem Vránou, kteří ocenili jejich snahu pomáhat potřebným.
„Po návštěvě radnice se všichni Kašparové, Melicharové a Baltazarové vydali obcházet domácnosti, popřát lidem vše dobré v novém roce a současně poprosit o dar na pomoc nemocným a potřebným,“ uvedla mluvčí uherskobrodské radnice Elen Sladká. Upřesnila, že peníze vybírají koledníci Charity do úředně zapečetěné pokladničky opatřené charitním logem a obdarovávají dárce drobnou pozorností. Vedoucí skupinky je vybaven průkazem. „Výtěžek sbírky bude věnován na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu sbírky poputuje na humanitární pomoc do zahraničí,“ doplnila Elen Sladká. Tříkrálová sbírka potrvá v Uherském Brodě až do 14. ledna a v pátek ji zahájilo 90 koledníků, tedy přibližně stejný počet jako loni.