Zpravodajství ČTK | 26.4.2017 |

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) 26. dubna (ČTK) – Uherský Brod rozšíří v letošním roce městský kamerový systém i na sídliště Olšava. Novinářům to dnes řekl starosta Patrik Kunčar (KDU-ČSL). Uherský Brod má nyní dvě desítky kamer, 13 otočných a sedm stacionárních. Systém postupně modernizuje.
Podle Kunčara po novém kamerovém bodu obyvatelé sídliště Olšava dlouhodobě volali. „Dochází tam poměrně často ke krádežím osobních automobilů. Lidé se tam necítí bezpečně a nám to také není lhostejné,“ poznamenal Kunčar.
Náklady se budou pohybovat mezi 200.000 až 300.000 korun, kamera by měla být instalována zhruba do tří měsíců. Loni město instalovalo nové kamery na budově Komerční banky a na parkovišti U Žlebu. Na přelomu loňského a letošního roku přibyla i kamera na budově Základní školy Na Výsluní.
Městská policie v Uherském Brodě loni i s pomocí kamerového systému odhalila 4565 přestupků nebo správních deliktů. V porovnání s rokem 2015 to znamená nárůst o 4,6 procenta. Ubylo přestupků na úseku veřejného pořádku, naopak strážníci evidují zvýšený počet přestupků v dopravě.