Zdroj: Zpravodajství ČTK | 15.6.2018

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) 15. června (ČTK) – Uherský Brod vybuduje sportoviště u základní školy na Mariánském náměstí. Práce jsou rozděleny do dvou etap. První by měla začít v červenci a skončit nejpozději letos v říjnu, druhá je plánována na příští rok. ČTK to řekl starosta Patrik Kunčar (KDU-ČSL). Celkové náklady činí zhruba 13,4 milionu korun.
Chybějící plocha pro sportování u školy představuje podle Kunčara dlouhodobý problém. „Škola prakticky do dnešního dne neměla žádný plnohodnotný sportovní areál. Musela využívat jednak to své miniaturní hřiště, které má na dvoře. Potom také využívá tělocvičnu, která ale není součástí budovy a děti musí chodit přes náměstí. A pak také chodí na stadion Lapač, který už je opravdu velký,“ uvedl starosta.
Sportoviště vznikne ve školní zahradě, kde dosud byly školákům a učitelům k dispozici záhonky a včelí úly. V první etapě bude vybudována sportovní plocha s tartanovým povrchem, na které lze hrát fotbal, házenou, basketbal, volejbal nebo tenis. Vedle ní bude menší nezastřešená tribuna. Druhá etapa zahrnuje doplnění herních prvků, výstavbu chodníků a úpravu zeleně v okolí hřiště. „Doufáme, že vliv stavebních prací na provoz školy bude minimální,“ řekl Kunčar.
Část přípravných prací podle něj začala už před několika dny. Jejich součástí bylo například kácení dřevin a čištění prostranství, na kterém má moderní sportoviště stát.
Schválený rozpočet města počítá pro letošní rok s příjmy 473,8 milionu a výdaji 475,7 milionu korun. Na investice hodlá Uherský Brod uvolnit zhruba 130 milionů korun.