Zdroj: Slovácký deník 

Na všech vjezdech do města by měly řidiče asi od roku 2019 zpomalovat dopravní ostrůvky.
Uherský Brod – Překračování povolené rychlosti ve městě chce zabránit uherskobrodská radnice dopravními ostrůvky, které by mohly v budoucnosti vzniknout na všech vjezdech do Uherského Brodu vyjma úseku obchvatu I/50. Prevence proti nepozorným řidičům, kteří na prvních desítkách metrů po vjezdu do obce dostatečně nezpomalí své vozidlo, může vyjít Komenského město na několik milionů korun.
Nejdříve by se mohly začít stavět v roce 2019.
„Sám mám zkušenosti s dopravou v Havřicích u místní základní školy a musím říct, že tam situace ideální není. Rozhodně bychom přivítali nějaké zpomalovací prvky, avšak otázkou zůstává, jak by měly vypadat a kde by měly být,“ uvedl ředitel Základní školy Havřice Ctibor Boráň.
Nejen tam, ale podle slov starosty Uherského Brodu Patrika Kunčara se i v Těšově hlasitě ozývají obyvatelé, aby se s vjezdem do města něco udělalo.
„Namátkově jsme v problematických úsecích v minulých měsících zkoušeli měřit rychlost a zjistili jsme, že je motoristy často překračována, a to v některých případech poměrně výrazně,“ objasnil důvody, proč město uvažuje do úprav vozovky investovat zhruba šest milionů korun.