Zdroj: Mladá fronta DNES | 1.6.2018

UHERSKÝ BROD Svou velikostí se mezi sebou nemohou příliš srovnávat. V soutěžních dovednostech, fotografiích nebo fungování radnic mají ale mnoho společného. Proto se města z celé republiky, která mají ve svém názvu slovo Brod, už několik let setkávají.
Setkání slouží hlavně k představení jednotlivých měst. Z tohoto důvodu se každý rok koná jinde. Letos se zástupci Vyššího, Železného, Havlíčkova a Českého Brodu sjeli do Uherského Brodu.
„Kdysi v minulosti jsme navázali kontakty, ale pak to ustalo a spolupráci jsme zase obnovili před pěti šesti lety,“ líčí uherskobrodský starosta Patrik Kunčar. „Je to pro nás všechny přínosné i proto, že se navzájem inspirujeme, řešíme také záležitosti veřejné správy, přestože jsme velikostně odlišní,“ doplnil.
Během tří dnů si zástupci Brodů prohlédli město, pivovar nebo zbrojařskou společnost. Jeden den mezi sebou měřili síly v rámci soutěžního klání. Vyzkoušeli si také závody na lehokolech, netradiční fotbal a střelbu.
Města se poznávají rovněž prostřednictvím fotografií. Před šesti lety zorganizovali první ročník soutěže, do které se mohli přihlásit autoři snímků zachycujících život v kterémkoli z pěti Brodů.
Soutěž pokračuje i letos a scházet by se v ní měly fotografie na téma krásy ve městě, život ve městě a řeky a mosty. Zájemci se mohou hlásit až do konce září. Ze snímků pak vznikne tradiční výstava, kterou během roku uvidí všechna zmíněná města.